3 Kasım 2017 Cuma

YENİDEN YAZILARA DEVAM


       Yıllardır yapmayı düşündüğüm şeyle yaz rehaveti birleşince bir de baktım ki 2-3 aydır bloguma hiçbir yazı koymamışım.
       Herkesin farklı hayalleri vardır. Kimi lotodan para çıksın kısa yoldan zengin olayım umuduyla her hafta loto oynayıp çekiliş yapılacağı güne kadar kazanacağı parayı ve onu nasıl harcayacağının hayallerini kurar. Bu tür hayallere ben ‘’Sabun köpüğü’’ diyorum. Çünkü kısa bir süre sonra lotoyu kazanamadığını öğrenince hayal kırıklığına dönüşüyor bu hayaller. Üstelik haftalar, aylar ve yıllar sonra bir loto bağımlılığı ile sürekli hayal kırıklığı yaşamak pek çok kişiyi depresyona da sürüklüyor.

        Kimisi bir araba, kimisi bir ev, bir kariyer hayalinin peşinde. Bazısı bir tatil hayali kuruyor yıl boyunca. Bazısı evlilik, bir diğeri çocuklarının büyümesi, eğitimi hayalinin peşinde kendi hayallerini unutuyor. Benim gibi hayallerinin pek çoğunu ( ev, araba, kariyer, evlilik, çocuklar) gerçekleştirip,  hani o ununu eleyip eleğini duvara asan grup hiç hayal kurmayacak mı?

        Köşeye çekilip her gün hastalıklardan şikayet edip ölümümü bekleyelim. Böyle bir şey bana hiç uygun değil. Benim her zaman hayallerim olmuştur. Diğer insanlardan tek farkım ben hayallerimi gerçekleştirebileceğim şeyler arasından seçerim çoğunlukla ve gerçekleşmesi imkansız olanları bile bunu bilerek hayal ederim yine de. Artık değişik hobiler edinmeyi hayal ediyorum ya da seyahatleri. Görmek istediğim bazı ülkeler var, Uzak Doğu Asya, Finlandiya, Güney Amerika, Balkanlar, Orta Avrupa gibi. Kendime beş yıllık bir seyahat planı yaptım, bunları gerçekleştirmek için. Hepsini olmasa bile çoğunu gerçekleştireceğimden eminim.

        Hobilere gelince, benim için en zorlarını seçtim. Müzik kulağım sıfır, ama çalıştıkça bu yeteneğin gelişebileceğini anladım. Ud dersleri aldım ve artık iyi- kötü udumu tıngırdatabiliyorum.

         Gençliğimden beri roman yazmak bir diğer hayalimdi. İşte bu yaz onunla ilgili bir şeyler yapma fırsatı buldum. Herkes denizde veya havuzda zaman geçirirken ben eve kapandım ve aklımdakileri kaleme döktüm. Roman yazımı ile ilgili kitaplar okudum ve her şeyin disiplinli çalışmadan geçtiğini öğrendim. O da bende fazlasıyla mevcut. Şimdi elimde ilk roman denemem var. Gerçi üzerinde daha epey çalışmam gerek. Ama birkaç ay sonra Wattpad’ te yayınlayacak hale getirebilirim. Hikaye ve roman yazmayı çok sevdim ve bu işe devam etmeye kararlıyım, çünkü yazdıkça daha çok yazacak şey geliyor insanın aklına. Bu sayede hem bir hayalimi gerçekleştirmiş oldum hem de yeni bir hobi edindim.

        Artık sırada dekoratif resim yapmayı öğrenmek var. Birkaç yıl içinde ona da zaman ayırabileceğim. Bir de 70. Yaş günümde paraşütle atlamayı denemek istiyorum. Bakalım gerçekleştirebilecek miyim?

        Sizin ne tür hayalleriniz var ve onları gerçek kılmak için neler yapıyorsunuz?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder